Andrzej Motyka

40 letni Andrzej, do tej pory prowadził aktywne życie: praca, własna działalność w branży budowlanej, partnerka Dorota, ambitne plany i wspólne marzenia na przyszłość… mówią, że życie zaczyna się po czterdziestce…”

WSZYSTKO DO CZASU KIEDY…


 

Pierwsze objawy wystąpiły u Andrzeja  17 lipca 2014 – pod wpływem silnego stresu w postaci: drgawek, drętwienia lewej połowy twarzy, przedramienia i  dłoni,skoków ciśnienia tętniczego krwi, bólu, zawrotów głowy, problemów z oddychaniem i koncentracją.
 
Badanie TK głowy w szpitalu WYKAZAŁO OBECNOŚĆ GUZA MÓZGU.
 
Ponowne TK głowy, wykonane jeszcze tego samego dnia potwierdziło rozpoznanie.
Od 17.07.2014  Andrzej stał się pacjentem Uniweryteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza Radeckiego we Wrocławiu.
W wykonanym 24.07.2014 MRI głowy stwierdzono: guz wewnątrzkomorowy zlokalizowany wewnątrz trzonu komory prawej, bocznej; niejednorodny o wymiarach 2,8×1,9×1,4 cm.
Zmiana powoduje niewielkie poszerzenie i modelowanie komory bocznej, prawej z przemieszczeniem w lewo o 0,4 cm.
W badaniu kontrolnym MRI mózgowia z dnia 04.10.2014 wymiary guza pozostają bez progresji , układ komorowy bez cech przesiąkania, komora III wąska.
W dalszym ciągu bez badania histopatologiocznego, nie można jednoznacznie stwierdzić rodzaju zmiany.
W wykonanym MRI kręgosłupa stwierdzono również:
– w zakresie odcinka szyjnego (24.07.2014 ) na poziomie C6/C7 pośrodkowo-prawoboczna wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy.

 C2/C3, C3/C4, C4/C5, C6/C7 wykazują obniżenie wysokości i sygnału w obrazach T-2 zależnych odpowiadające zwyrodnieniowemu odwodnieniu.

Zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kręgów szyjnych.
Odprostowanie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego.
– w zakresie odcinka L/S ( 14.10.2014 ) na wysokości trzonu L obecność guzka zlokalizowano w lini pośrodkowej, od tyłu , wewnątrzoponowo, wielkości 0,7×0, 5×0, 4cm.
Ponadto zmiany zwyrodnieniowe z obecnością wypuklin jąder miażdżystychw seg. centralnej L4/L5, centralno-lewostronnej L5-S1 oraz  centralnej L3/L4.
W odcinku środkowym nerki prawej stwierdzono torbiel o średnicy 0,8 cm.
W woreczku żółciowym liczne zmiany o nieznanym charakterze.

Z uwagi na poważny stan zdrowia Andrzej oczekuje on na zabieg neurochirurgiczny związany z usunięciem guza zlokalizowanego wewnątrzoponowo na wysokości kręgosłupa L2 ( badanie histopatologiczne ). Najgorszym jest fakt, że nie jest znany rodzaj zmiany nowotworowej.   

Potrzebna jest szybka pomoc finansowa na leczenie, dalszą diagnostykę, konsultacje, rehabilitację oraz specjalistyczne diety a czas jest niezmiernie ważny! Andrzej bardzo prosi o pomoc i pomimo licznych trudności i upływającego czasu, ma ogromną chęć życia i powrotu do pełni sił.

Prosimy o wpłacanie pieniędzy na konto Fundacji Fabryka Pomocy MBank:
16 1140 2017 0000 4302 1305 8744 z dopiskiem POMOC DLA ANDRZEJA MOTYKI